Katedra Przemysłów Kreatywnych

Aktualne

4 czerwca 2019Owadzi raj w sercu miasta. Eko design. 24 maja
 
W ramach 10 bydgoskiego festiwalu nauki w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej odbyło się kilka ciekawych warsztatów, między innymi warsztat o nazwie "Owadzi raj w sercu miasta. Eko design." Uczestnicy zastanawiali się nad tym, jak bardzo i dlaczego owady są  pożyteczne? co robią?, gdzie mieszkają? W trakcie  warsztatów odbyły się rozmowy o owadach w mieście, proces projektowania i budowy osiedla eko-domków dla owadów oraz powstała instalację artystyczna
Szczegóły
25 kwietnia 2019Katedra partnerem naukowym Millenium Docs Against Gravity!
Z radością informujemy, że Katedra Przemysłów Kreatywnych została partnerem naukowym tegorocznej bydgoskiej edycji Millennium Docs Against Gravity. 11 maja o godz. 16.30 zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na współorganizowaną przez nas debatę: „O czym opowiada moja generacja? Młode i średnie pokolenie artystów wizualnych i audiowizualnych w Polsce”. W dyskusji udział wezmą: dr Natalia Mrozkowiak, dr Magdalena Wichrowska oraz dr Michał Cichoracki.
 
www.mdag.pl 
Szczegóły
21 stycznia 2019Akademicki Grand PiK 2019

Polskie Radio Pomorza i Kujaw zaprasza studentów do udziału w Konkursie Artystycznych Form Radiowych i Warsztatach Sztuki Radiowej AKADEMICKI GRAND PiK 2019.

Szczegóły