Katedra Przemysłów Kreatywnych

Aktualne

9 czerwca 2021BYDGOSZCZ. DZIEJE SIĘ!

Wyższa Szkoła Gospodarki, Fundacja „Gaudeamus” oraz Miasto Bydgoszcz zapraszają dzieci, młodzież oraz mieszkańców Bydgoszczy do udziału w projekcie „Bydgoszcz. Dzieje się!”, którego celem jest odnowienie historycznych murali znajdujących się na budynku przy ul. Karpackiej 52 w Bydgoszczy.
Projekt współfinansowany ze środków miasta Bydgoszczy w ramach konkursu „Bydgoszcz. Dzieje się!” realizowany będzie w dniach 14 – 20 czerwca. Podczas wydarzenia zapraszamy na warsztaty fotograficzne i dziennikarskie, rozmowy o street arcie oraz wspólne malowanie murali.

Szczegóły
12 października 2020„Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży "Eco & Art - ON-Line też możliwie!" 12-16.10.20

Wyższa Szkoła Gospodarki wraz z Wydziałem Sztuki i Kultury Uniwersytetu Zabajkalskiego w Czycie od 12 października rozpocznie realizację wspólnego projektu „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży "Eco & Art - ON-Line też możliwie!". W projekcie weźmie udział 10 studentów z Polski i 10 z Rosji - wszystkie zajęcia odbędą się on-line.

W  programie projektu znajdą się warsztaty i pokazy:
•       fotografia ekologiczna,
•       Junk art – Odzyskane  - Od początku XX wieku (sztuka awangardy) artyści w kreatywny sposób wykorzystywali odpadki/śmieci jako tworzywo sztuki, zwracając uwagę na ich estetyczny potencjał (kolaże kubistyczne itp.). Współcześni artyści nawiązując do tej tradycji starają się raczej akcentować możliwość ponownego użycia/przetworzenia przedmiotów i tworzyw oraz zwracać uwagę na konieczność przetwarzania zasobów i surowców,
•       Społeczna rola sztuki współczesnej – zwracanie uwagi na aktualne zjawiska kulturowe i zagrożenia cywilizacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych i globalnych problemów dotyczących ochrony środowiska , projekcja filmu „Śmietnisko. Waste Land” (Brazylia, Wielka Brytania, 2010) reż. Lucy Walker (1 godz. 40’), dyskusja,
•       Rosnący eko-papier - tradycyjna metoda wytwarzania papieru jest coraz bardziej popularna w działaniach związanych z promowaniem ekologii; skład, forma i design sprawiają, że papier ręcznie czerpany wzbogacony o nasiona, jest nie tylko atrakcyjny estetycznie, ale także przyjazny dla środowiska i może mieć wiele zastosowań, np. papier zawierający nasiona roślin miododajnych (działanie artystyczne i jednocześnie efekt ekologiczny),
•       Moja fotowoltaika – jak to działa – prezentacja współczesnych rozwiązań z zakresu energii odnawialnej, spotkanie z ekspertami, warsztaty.

Projekt realziowany dzięki wsparciu finansowemu Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Szczegóły
3 kwietnia 2020#otwórz wiosnę

Z radością informujemy, że Dom Kultury APK jest również na Instagramie. W związku z czym zachęcamy do wzięcia udziału w akcji #otwórz wiosnę. Namawiamy do pozostania w domach i tworzenia prac plastycznych w różnych technikach, nawiązujących do aktualnej pory roku. Otwórzmy wiosnę w domowych pracowniach! Malujmy, rysujmy, twórzmy! Otwórzmy się na wiosnę! Niech wiosna zagości w naszych sercach, głowach i domach.

Szczegóły